Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.07.2011 11:38 - Унищожаването на един гений или алчността на фармацевтичните компании
Автор: tera Категория: Технологии   
Прочетен: 2322 Коментари: 7 Гласове:
9

Последна промяна: 11.07.2011 09:08

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg



"Роял Реймънд Райф е роден през 1888 г. Лекар, биолог и физик от Сан Диего, САЩ, смятан от мнозина за най-разностранния гений, живял някога. Енциклопедичността на неговите познания и умения е действително впечатляваща. За научноизследователската си работа и постиженията си той получава 14 награди и титлата "почетен доктор" на университета в Хайделберг!

Д-р Райф разработва технологии, които и днес се прилагат в електрониката, биохимията, радиохимията, балистиката и авиацията. Може да се каже, че той развива биоелектричната медицина. Между изобретенията му са: хетеродинен ултравиолетов микроскоп, микродисектор и микроманипулатор.

През 1920 г. конструира първия в света много мощен светлинен микроскоп. След повече от десетилетие усъвършенстване, през 1933 г., той завършва окончателно работата си над своя универсален микроскоп - изключително сложен уред, съставен от 5682 различни части и постигащ увеличение 60 000 пъти. Откритието на Райф има огромно значение - то дава възможност да се наблюдават в динамика репликационният цикъл при вирусите, жизненият цикъл на бактериите, как последните се изменят в различни форми, за да преживеят промените в околната среда, и как под влиянието на различни канцерогенни вещества някои от тях превръщат нормалната клетка в ракова! За сравнение бих искал да поясня, че със съвременните електронни микроскопи могат да се наблюдават вируси и бактерии само в неактивно състояние
.
Райф усърдно и неуморно документирал спектроскопския почерк на всеки микроб, който изследвал, и начина, по който се развивал в тъканните култури.
Той бил толкова напред от своите колеги, че те изобщо не можели да разберат същността на проучванията му. Затова мнозина пътували до Сан Диего, за да видят микроскопа и да придобият идея за това, което правел.
Всъщност д-р Райф пръв идентифицира микроорганизъм, който е главна причина за развитието на ракови заболявания при хората, когато се създадат необходимите условия за това. Той го нарекъл "Cryptosides primordiales". Райф видял и вирусите, които допринасят за развитието на полиомиелит, херпес, грип и много други болести, и документирал педантично всичките си изследвания със снимки, филми и подробни записки.

За да унищожи микробите, Райф използвал същия физичен принцип, който му помогнал да ги наблюдава живи - принципа на резонанса. Атакувайки ги чрез специално създаден от него уред с електромагнитни вълни с тяхната резонансна честота, но с много по-голям интензитет, той предизвиквал разрушаването им. По същия начин, по който ни е известно, че може да се използва звук с определена честота, но с голям интензитет, за да се счупи например само стъклена чаша, като същевременно предметите наоколо остават незасегнати. Това става именно поради факта, че молекулите й трептят с честота, хармонична на зададената. Методът на Райф унищожавал само вирусите без изобщо да засяга здравите клетки и тъкани. Ученият нарекъл съответната честота "смъртоносна осцилаторна стойност".
На 20 ноември 1931 г. в имението на д-р Милбанк Джонсън в Пасадена 40 най-изтъкнати медицински специалисти от САЩ се събират на банкет, организиран в чест на д-р Р. Райф под мотото "Краят на всички заболявания". Но само няколко години по-късно всички тези хора ще "забравят" и изобретателя, и това събитие.

Райф работил упорито години наред, понякога и по 48 часа без прекъсване, докато установил МОЕ за огромен брой микроорганизми, допринасящи за развитието на различни, понякога опасни заболявания - грип, менингит, тетанус, полиомиелит и др. След като в своите опити излекувал много раково болни животни, унищожавайки безболезнено съответния вирус със специфична електромагнитна честота, Райф заедно с д-р Милбанк Джонсън от Университета в Южна Каролина и под наблюдението на специално назначен медицински научноизследователски комитет провел успешен експеримент с хора през лятото на 1934 г. За период от 4 месеца всичките 16 пациенти с различни ракови заболявания, диагностицирани като терминално болни, били излекувани с този безболезнен и без странични ефекти метод. Последвалите опити между 1935 и 1938 г. затвърдили първоначалния успех и същевременно предизвикали силното безпокойство на медицинската индустрия. Какво ще стане с всички официално наложени терапии, след като хората разберат, че някой може да предложи безболезнено, без нежелани въздействия и много по-евтино лечение? И така Морис Фишбейн, който по това време контролирал Американската медицинска асоциация (АМА), изпратил при Райф адвокат с предложение, на което "не можеш да откажеш". Но Райф го отхвърлил. Не се знае точно това, което Фишбейн е искал от учения, но можем да се досетим, имайки предвид подобни предложения, правени на други учени. А именно АМА да придобие изключителни права над съответния метод, като реши как да го използва (или да не го използва под различни предлози).

През 1939 г. АМА се възползвала от всички средства и цялата власт, с която разполагала, за да спре изследванията и работата с уреда на Райф. Голяма част от документацията с изследванията му била открадната, а микроскопите му изпотрошени. В същото време лабораторията "Бърнет Лаб" в Ню Джърси, в която учени се канели да потвърдят изследванията на Райф, била опожарена. Единствената компания - "Бийм Рей Корпорейшън", произвеждаща частите за микроскопа и уреда, използван за лечение, чрез скалъпен съдебен процес била принудена да фалира. Последният удар за Райф обаче бил, когато полицията незаконно нахлула в лабораторията му и конфискувала цялата останала информация, обхващаща десетилетния му труд.

Лекарите, прилагащи неговия метод, били заплашени с отнемане на правото да практикуват и дори с затвор, а тези, които се опитали да го защитят, били подложени на финансови репресии. Артър Кендал, директор на "Нортуестърн скул ъв медисин", Който работел известно време с Райф върху раковия вирус, приел предложението срещу 200 000 USD, които за онова време представлявали значителна сума, "да се оттегли в пенсия" и заминал за Мексико. Д-р Джордж Док, друг известен сътрудник на учения, също бил накаран да замълчи, получавайки голямо парично дарение заедно с най-големите почести, които можела да му предложи АМА.

Преследванията изпълнили Райф с горчивина и го довели постепенно до алкохолизъм. Той починал беден и забравен през 1971 г. - годината, в която правителството в лицето на президента Никсън обявило "война на рака". Какво чудовищно лицемерие! Една от заслугите на Райф, а именно откриването на вирус, допринасящ за развитието на ракови заболявания, било присвоено от Вирджиния Либингстън. През 1948 г. тя започва да прави научни съобщения в тази насока, като дава свое собствено наименование на микроба - "Progenitor cryptocides!, и никога дори не е споменала името на Райф в разработките си. Всъщност Ливингстън е посещавала много често неговата лаборатория, докато последната все още е функционирала, и използвала микроскопа. Тя дори се преместила да работи наблизо, за да може да следи внимателно работата на Райф.

И така този изключителен, но много скромен учен, отдаден на своето дело за благото на човечеството и чужд на слава и фалшив блясък, никога не получил полагащите му се признание и известност за откритието, което направил! Медицинската индустрия и нейния антураж се постарали добре името му и работата му да потънат много бързо в забрава, като никъде в научните списания не се допускали статии от него или за неговите разработки. И така поколения студенти по медицина са завършили, без да чуят нищо за откритията на д-р Райф, а и на мнозина като него. Ето това е един от начините, по които се осъществява манипулацията на лекарите!

Пораженията, нанесени на човечеството от лакомията на фармацевтичните концерни и корумпираността на политиците, са на път да засенчат всички масови убийства досега в историята на човечеството. За да разберете за какви пари става въпрос и чии "права" се защитават от властите, бих искал да уточня, че лечението само на един човек, болен от рак, в САЩ струва средно около 300 000 USD! И ако това не е добър бизнес!"

По материали от нета


Интересен линк







Гласувай:
9



1. zaw12929 - починал беден и забравен. . . все ...
10.07.2011 12:01
починал беден и забравен... все едно, че е у нас и не е единствения талант, така иоставен
цитирай
2. zaw12929 - В окончателния анализ за Република ...
10.07.2011 12:42
В окончателния анализ за Република България, бъдещето и тайната за развитието и е интелектуалната собственост. Нашите собствени интелектуални ресурси са част от нашето общество..., възможност да преодолеем не само по леко рецесията, а и да извлечем поза, ако своевременно видим и оценим че :
Налице са следните факти: за интелектуалната собственост (ИС) на България :
- Тя в българските университети и средни училища не се изучава Изключенията УНСС и ТУ са незначителни при тоталната неграмотност в обществото. Интелектуалната собственост е система от нтердисциплинарни знания и днес тя е толкова важна, колкото знанията по математика и работа с компютри;
-Преподавателите в българското образование нямат квалификация по защита и управление на интелектуалната собственост; Учените от БАН няма как да са изключение

В страните от ЕС не се организират и провеждат хамалски студентски бригади, както у нас. Там студентите участват под ръководството на преподаватели в изследвания, разработки в полза на науката, в реализирането на изобретенията на своя инстиут

Как става така, че през последните години университетът в Каролина има 1806 патента, Тексасткият университет 444, Станфордският университет 384, и т.н., а нашите университети и БАН нямат регистрирани патенти. Чуждите горепосочени университети печелят от продажбата на индустриална собственост десетократно пъти повече от държавните субсидии за образование. На практика това е финансовата им издръжка с достойни възнаграждения за преподаватели и изследователи. И там няма бедни преподаватели...
Българското патентно ведомство издава ежегодно малко по-вече от 200 патента от български изобретатели. На най-богатия пазар в САЩ се регистрират около 5- 6 български патента. Толкова имат Барбадос, Тринидад и Тобаго, Кения, Бермуди и Каймановите острови.Сравними с нас по население държави регистрират в САЩ: Финландия -1418 патента (236 пъти по-вече от нас!), Израел - 1867 бр. (311 пъти по-вече), Швеция - 3673 бр. (612 пъти по-вече) и т.н.; В България няма визия за създаване центрове за практическа и професионална подкрепа на идеи. В 5 милионна Финландия има 270 центъра (във всяко населено място по 2-3 души);
Още, като говорим на тази тема еди преподавател от Русе бе удостоен с орден за своето изобретение... знаете ли кой е преподавателя, какво е изобретението. Твърдя, че то може да даде нов облик на България, не просто да излезе от очакваната рецесия, а да заеме по достойно място сред страните на ЕС,
Тиражът на официалния бюлетин на патентното ведомство е 200 бр.!!! Толкова са и сертифицираните патентни специалисти. едва около 30 са от провинцията, като на територията на Велико Търново, Русе, Разград, Силистра, Търговище, Шумен, Кърджали, Видин и много други няма нито един;

Великолепното специализирано списание "Интелектуална собственост" няма електронно издание, не се разпространява успоредно с другите списания и ежедневен печат, тиражът му е болезнено малък;

В българските фирми няма патентни специалисти; Никой не се заема да информира обществото какъв е процентът на интелектуалната собственост в капитала на българските фирми; В българските висши учебни заведения (над 30 на брой) ежегодно се издават дипломи за доктори на науките. Докторските им дисертации не завършват със заявки в патентното ведомство;

Всеки от болезнено малкият брой за икономиката на България над 200 патента годишно, представлява световна новост. Обществото не научава за тази световна новост;

Държавната телевизия и радио, които издържаме пряко или косвено всички данъкоплатци, не инвестират в образователни програми по въпросите на интелектуалната собственост. Днес чалгата, шоутата а’на живо” Мишо Шамара, Азис и пр. станаха идоли на българската младежа сексуалната революция главно занимание, подтиквана от барекади, БНТ,всички медии чието ръководство и СЕМ не знаят адреса на българското патентно ведомство. Нито начин да пазят българските постижения

Тази пропаст в познанието на българите за най-важния капитал на нацията човешкият интелект, може да бъде запълнена само с целенасочена и организирана работа на най-значимите инструменти за това, каквито са БНР, БНТ и образователната система в лицето на средното и висшето образование. Информацията за постиженията на българските изобретатели и тези по света е инцидентна и неорганизирана.
Независимо от това, че всичко от капитала интелектуална собственост е световна новост, българските медии продължават да започват с криминалните новини, които нагнетяват отчаяние, безизходица и страх.
Българите имат нужда от положителни послания!
В България има повече на брой политически партии (над 280 партии!), отколкото е броят на депутатите (240). Но никоя политическа партия не е извела на преден план интелектуалната собственост като инструмент за икономически растеж. Нещо повече, термините от интелектуалната собственост не присъстват в речника на нашите политици;

Значителна част от фирмите след като реализират печалба, не купуват лицензи за технологии и ноу-хау. “Капиталистът” първо заделя каквото му трябва за лъскава лимузина, яхта,
бентлио, пачаврите и т.н. и каквото остане – за “служителите във фирмата”. Ако някой си въобразява, че в България има пазарна икономика, по-добре да си премери температурата
Колкото и малко да е наличната във фирмите и университетите интелектуална собственост, тя не се оценява от лицензирани оценители и не се капитализира. ДНМА и уставният капитал не са осъзнати реални инструменти за икономическо развитие; Българските университети нямат в счетоводните си баланси ДНМА - капитализирани права върху ИС.

Въз основа на тези факти заслужава да се направи анализ на интелектуалната собственост в българските университети. Без да се спираме на особеното място, което заемат другите обекти на интелектуалната собственост като научните открития, база данни, традиционните знания, домейн имената и пр., можем да направим важния извод, че в университети се намират изворина най-голямото богатство на България - човешкият интелект. Тук се създават и могат да се създават интелектуални продукти, които ако бъдат приложени в икономиката на страната, могат да решат редица от най-наболелите проблеми на обществото. Става въпрос за ниската конкурентно-способност на стоките и услугите на чуждите пазари, безработицата, престъпност
та, ниските доходи, мизерията, отчаянието, бягството на младите хора извън страната и пр.За съжаление реалностите са други.

Отсъствието на грамотност по въпросите на защитата на интелектуалната собственост, ни изправят пред феноменалния факт, да има интелектуални продукти, но те да не са интелектуална собственост, да не са реален капитал, защото не са защитени по съответния ред в патентното ведомство, не са оценени, и не присъстват в счетоводните баланси на университетите. Те не присъстват и в технологичното обновление на българските стопански субекти. Това е удивително! Българските университети не притежават права върху индустриална собственост, не знаят нейната цена, не търгуват с нея, не формират доходи и източници за увеличаване заплатите на университетските преподаватели.
цитирай
3. анонимен - Сега нямам време да са го прочета ...
10.07.2011 12:52
Сега нямам време да са го прочета цялото, защото ще ходя за риба. Моля те да го постваш в по-едър шрифт, да не се кьоря. Довечера ще го прочета. Приятен ден!
цитирай
4. tera - zaw,
11.07.2011 09:11
не съм казала, че е единственият, а че си заслужава хората да знаят за него, делото му, откритията му и как го е смачкала машината за правене на пари, в случая фармацевтичните компании.

Вторият ти коментар не виждам какво общо има с темата, освен, че става дума за открития, но фокусът е на съвсем различно място. Оставих го все пак, може пък на някого да му е интересно да го прочете.
цитирай
5. tera - kushel,
11.07.2011 09:12
какво се правиш на млад и не си слагаш очилата за четене? :)))))

Майтапя се, увеличих шрифта, дано да ти е тамън! :)

Между другото - там, където съм дала Интересен линк е по-добрата статия, прочети я.

цитирай
6. penchoan - По същият начин е била опожарена ...
11.07.2011 15:55
По същият начин е била опожарена лабораторията на Никола Тесла, удар, след който той не успява да се съвземе напълно. Има и други примери.
И все още се срещат хора, наричащи САЩ "най-деморактичната държава"!
цитирай
7. tera - Да, срещнах и на друго място сравнение с Никола Тесла,
11.07.2011 16:33
но не по повод на пожара. Като значимост на откритията по-скоро.
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: tera
Категория: Други
Прочетен: 4655366
Постинги: 994
Коментари: 7469
Гласове: 18537
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930